אלונים - אימון לחיים בתנועה אלונים
     
אמרה
בולם
רוגזו
יפחית
אוכלו
ויגביר
תנועתו
(הרמב"מ)

אימון קואצ'ינג אישי

Coaching קואצ'ינג – אימון אישי מהו?

אימון אישי הינה מערכת יחסים שמתמקדת בעשייה למען מימוש מטרות.

קיימים מספר סוגים של אימון אישי:
אימון אישי לפרטיים, אימון אישי אקדמאי, אימון אישי לאנשים הסובלים מבעיות קשב. אימון אישי צמח מתוך עולם הספורט המקצועי בארה"ב, בשנות ה-70. המאמנים הצליחו לגרום לקבוצות ולספורטאים להגיע להשגים מרשימים. אימון אישי הינו תהליך המכין אדם או קבוצת אנשים לתיפקוד הולם במצב עתידי מוגדר. אימון אישי נועד לשפר ביצועים באמצעות שותפות מקצועית של מאמן ומאומן, כאשר האג'נדה היא של המאומן.

בעשר השנים האחרונות אנו עדים להתפתחות מואצת בתחום אימון האישי, הנודע בכינויו הלועזי – Coaching. תחום אימון אישי חוצה ענפים, תחומי עיסוק, דרגות וסקטורים. בעקבות תוכנית טלוויזיה של מאמן אישי נודע, כל בית בישראל כיום מכיר את תחום אימון אישי ואת יעילותו. תחום אימון אישי נוגע בתחום האישי והמקצועי יחדיו, מתוך תפיסה הוליסטית כי אי אפשר לטפל באחד ללא השני. תחום אימון אישי יכול לסייע לכל אחד: לשפר את חייה של עקרת הבית כמו גם מנהל חברת היי-טק.

אלונים אימון אישי היא בניית אסטרטגיה ותוכנית פעולה, מה החידוש ב-Coaching אימון אישי? הרעיון העומד מאחורי כל תחום אימון אישי הוא מאוד פשוט ועומד על עקרונות פשוטים. הרעיון היסודי סובר כי אם אדם יגדיר לעצמו מטרות ולאור מטרות אלו הוא יכין דרך פעולה – הוא יצליח במעשיו בצורה הרבה יותר טובה לולא תהליך זה. בסך הכול מדובר בשכל ישר.

אין ולו אחד מאיתנו שלא מחליט עשרות החלטות בשעה. גם החלטה של מה להאכיל את הילד או כיצד לבלות את חצי שעת ההפסקה הן החלטות חשובות. תהליך ה- (אימון אישי) Coaching עוזר לנו להתמקד, להפוך את המחשבות שלנו יותר צלולות ובכך להחליט החלטות יותר נבונות. לעיתים תהליך קבלת ההחלטות שלנו לקוי מכיוון שאנחנו לא מבצעים תהליך שלם של חשיבה וניתוח משמעויות. ישנם הרבה גורמים סמויים הבולמים אותנו מלפרוח ולהתקדם, הקיימים בלי שנדע עליהם. ה – Coaching (אימון אישי) הינה דרך להסיר את הלוט מעל אבני נגף אלו על מנת לאפשר לעצמנו להחליט החלטות נכונות יותר. תורת האימון האישי סוברת כי לכל אדם יש את היכולת להצליח בדרכו- כל מה שהוא צריך על מנת להצליח, זה להשתמש בכלים שיש לרשותו בצורה נבונה.

לסיכום, עלינו להכיר בחשיבותו העצומה של ה-Coaching. תחום אימון אישי יכול בהחלט להפוך את החיים של המאומן לחיים יותר יעילים מוצלחים ומאושרים. ומאידך, עלינו לדעת כי זאת לא תורה מסיני ואין בה לתת שום קיצורי דרך להצלחה. הדרך להצלחה בכל תחום בחיים עדיין רצופה במאבקים לא פשוטים. מטרת תהליך זה הוא לתת למאומן כלים על מנת לפעול בצורה מחושבת והחלטית על מנת להגיע למטרות אותם הוא הציב לעצמו.

מאת: צוות אלונים
ליצירת קשר - לחצו כאן

מאמרים
אימון אישי
אימון כושר אישי
אימון לחיים בתנועה
אימון כושר לילדים
אימון קואצ'ינג אישי
צרו קשר - קפילי אלון
 
קואצ'ינג © כל הזכויות שמורות ל Alonnim.co.il קפילי אלון
דף אימון אישי