אלונים - אימון לחיים בתנועה אלונים
     
אמרה
נפש
בריאה
בגוף
בריא
( ג'וינאל )

אימון כושר אישי

אימון כושר והגוף שלנו

אנו, בני האדם , נתברכנו בבעלות על מכונה מופלאה,משוכללת, מורכבת ,יעילה ומדהימה, גופנו. אותה מכונה המלווה אתנו מהרגע הראשון בחם אמנו ועד יומנו האחרון, נתפסת ע"י רבים כל כך כמובנת מאליה, רבים מאיתנו שוכחים לתת שירות נאות למכונה זאת למעט במקרה של חולי.

אימון כושר מהווה תשובה הולמת לטיפוח ושימור גופנו. ועל אחת כמה וכמה אימון כושר אישי אשר מלווה בהדרכה מקצועית הן לפיתוח גמישות,יציבה,פיתוח הכוח ע"י אימוני התנגדות ופיתוח סבולת לב ריאה ע"י אימון כושר אירובי.


אימון אירובי אישי

אימון אירובי הינו אימון בו הפעילות היא פעילות מחזורית,לאורך זמן רב, כמו ריצה למרחקים ארוכים,רכיבת אופניים,שחייה,חתירה והליכה ממושכת. פעילות זו משפרת את סיבולת השרירים הפעילים יחד עם שיפור סיבולת לב ריאה.

באימון כושר אישי אנו מקפידים על רמות מאמץ מודרגות ומותאמות אישית לכל מתאמן, בהתאם לגילו וליכולתו האישית שנבחנה באימון הראשון. כמובן שבמהלך אימון אישי ילמד המתאמן סדרות של מתיחות, תרגילי נשימה ושיפור היציבה בד בבד עם לימוד ביצוע נכון ומדויק יותר של הפעילות האירובית בה בחר להתאמן.

לדוגמא: באימון הליכה שמטרתו העיקרית תהייה "שריפת שומנים" כדאי לערוך לפחות שני אימונים בשבוע כאשר בכל אחד מהם נבחר מסלול שונה, גם כאשר נלך במסלול מעגלי חשוב להתחיל אותו בכל אימון מכיוון שונה, פעם עם כיוון השעון ובפעם הבאה....הפוך.


אימון אישי לכוח

אימון כושר אישי באימון כושר אישי בו מטרת המתאמן נבחרה דווקא כשיפור הכוח או הגדלת מסת השרירים יש חשיבות עצומה לבניית אימונים מודרגים ומותאמים אישית לכל מתאמן ומתאמן, באימונים אלו יש לתת חשיבות מרבית למנוחה והתאוששות בין אימון לאימון,אין לזנוח אימוני גמישות ויציבה גם כשנראה לנו כי אימוני גמישות סותרים את אימוני הכוח(הגמישות מאריכה את השרירים בניגוד לרוב אימוני הכוח).


במהלך אימון אישי זה בדר"כ נרשום תכנית אימונים מפורטת המדגישה את ימי הפעילות וסוג הפעילות בכל יום ויום ומדגישה לא פחות את ימי המנוחה וההתאוששות., מיותר לציין כי באימון זה כמו באימון כושר אישי אירובי תוכנית האימונים חייבת להיות "תפורה" למתאמן.

יחד עם לימוד ושיפור הטכניקה של המתאמן הן באימון אישי אירובי והן באימון אישי כוח, חשוב להעניק למתאמן תחושה של הצלחה,של שיפור עצמי, תחושות אלו יגרמן למתאמן לרצות עוד ועוד הצלחות ואלו יגיעו ע"י עוד ועוד אימונים.

המטרה הסופית של האימונים היא שמתאמן יצא ויתאמן בעצמו או בחברת חבריו ללא צורך או קשר ארוך עם המאמן. כמובן שאימון אישי אירובי או כוח נושא התזונה חשוב ביותר,ויש להעיר את תשומת ליבו של המתאמן לתפריט בריא ומזין הן לפני ואחרי אימונים והן בחיים בכלל.


מאת: קפילי אלון, מאמן כושר אישי
ליצירת קשר - לחצו כאן

מאמרים
אימון אישי
אימון כושר אישי
אימון לחיים בתנועה
אימון כושר לילדים
אימון קואצ'ינג אישי
צרו קשר - קפילי אלון
 
אימון ילדים © כל הזכויות שמורות ל Alonnim.co.il קפילי אלון
אתם נמצאים בדף אימון כושר אישי