אלונים - אימון לחיים בתנועה אלונים
     
אמרה
נפש
בריאה
בגוף
בריא
( ג'וינאל )

בין יציבה ליציבות

מה בין מנח הגוף בטרם ובעת ביצוע פעילות גופנית לבין איתנות, חסינות ויכולת עמידה?

אימון כושר אישי כמאמן כושר המשלב אימון אישי וקואצ'ינג חשוב לי לאמן את מתאמני הן על יציבות בביצוע והן על יציבה נכונה.

יציבות בביצוע

היציבות בביצוע מתחלקת ליציבות פיזית ויציבות מנטאלית

כאשר אנו רצים למרחקים ארוכים אנו מעמידים למבחן את יכולת הגוף לעמוד במאמץ ניכר לאורך זמן ויחד עם היכולת הגופנית עומדת למבחן גדול יותר היכולת המנטאלית להמשיך הלאה ולא לעצור, על מנת לשפר את עצמנו בשני המישורים הללו לא מספיק ,לעניות דעתי, רק להתאמן בריצה.

כמובן שעיקר האימון יהיה ריצות נפח בתדירות הולכת וגוברת ולמרחקים ארוכים יותר ויותר, אשר במהלכן נרגיל את עצמנו לעומסים הגופניים והמנטאליים בהדרגה.

על מנת לסייע לגוף לשאת במאמץ כדאי להוסיף אימוני כוח לשיפור הסיבולת של הרגליים, עבודה במשקל יחסית נמוך עם מספר חזרות גדול והרבה סטים, התאמה אישית לכל מתאמן ומתאמן.

בנוסף כדאי לעבוד על חיזוק הרגליים, השרירים המייצבים סביב עמוד השדרה ,זוקפי הגב ושרירי הבטן באימון פתוח ללא משקולות תוך שימוש במשקל הגוף.

על מנת לפתח את החוסן המנטאלי מומלץ (בחום) לרשום את ההצלחות, לזכור אותן, לדבר עליהן, להתגאות בהן וכך ללמוד להתרגל להצלחה, לפתח צעד אחר צעד את הביטחון העצמי תוך בירור זהיר של גבול היכולת. לדוגמא על מנת להתאמן טוב למרוץ בן 10 ק"מ היית עובד על מסלול בן 12 ק"מ ובמעמד הזינוק מזכיר לעצמי פעם אחר פעם כי המסלול כעת הוא רק בן 10 ק"מ ואני הלא מורגל למסלול ארוך יותר וקשה יותר, כך שכעת המסלול לפני.... קליל.

ההכנה המנטאלית חשובה לאו דווקא לקראת תחרות או מרוץ, את אותם שלבי ההכנה ניתן לקחת וליישם לפני ראיון עבודה,בחינה,שיחה עם הבוס וכ"ו....


יציבה נכונה

היציבה הנכונה בטרם ובעת ביצוע פעילות גופנית לדעתי, מתחילה בתודעה, כלומר בעצם זה שאני מקדיש תשומת לב לידים לרגליים לבטן לגב ובעיקר לנשימה בעת ריצה - כבר אז הפעולות מבוצעות טוב יותר ע"י האיברים.

אימון ליציבה נכונה חוזר על זה שוב ע"מ לחדד את הנקודה - רק עצם הפניית תשומת הלב לרגליים בעת הריצה כבר תשפר את הביצוע, איכות התנועה תגבר, הזרימה תשתכלל והריצה עצמה תהיה קלה יותר.

בנוסף לתשומת הלב, על מנת לשפר את איכות התנועה הייתי עורך ניסויים (מומלץ בעת אימון בלבד) לאופני ביצוע שונים לכל פעולה ופעולה, ובוחר מבין מגוון האפשרויות את המתאימה לי ביותר.

לדוגמא: שוב ,בעת ריצה, הייתי בוחן את פעילות הידיים שלי ואז מנסה למצוא אופן פעולה שונה במקצת, לאחר מכן היית בודק האם אופן פעולה חדש זה טרם? או לא? למאמץ הריצה בכלל.....

לסיכום, יש מקום נרחב לשיפור היכולת שלנו ע"י תשומת לב, מחשבה תחילה, שיפור הביטחון העצמי, הקניית הרגלי הצלחה ובירור הגבולות האישים שלנו .

מוזמנים לבוא להתאמן להצליח וחשוב מכל ליהנות מפעילות גופנית ומנטאלית בחברת אלונים.


מאת: קפילי אלון, מאמן כושר אישי
ליצירת קשר - לחצו כאן

מאמרים
אימון אישי
אימון כושר אישי
אימון לחיים בתנועה
אימון כושר לילדים
אימון קואצ'ינג אישי
בין יציבה ליציבות
צרו קשר - קפילי אלון
 
אימון כושר © כל הזכויות שמורות ל Alonnim.co.il קפילי אלון
אתם נמצאים במאמר בין יציבה ליציבות